Kitap Önerileri

EMDR Terapisi ile Beyinde Değişim

EMDR terapisinin işleyişi ve iyileşme sürecinde beyindeki değişim ile ilgili bilimsel makaleleri herkesin anlayabileceği bir dille okuyabilirsiniz. EMDR terapisi alan herkese öneririm.

Beden Kayıt Tutar

Özellikle EMDR ile çalıştığımız danışanlarıma önerdiğim bu kitapla, travma bakışı ile ruh sağlığı ve geçmiş kişisel tarihimizin bugüne etkileri ile tedavide alabileceğimiz yolları görebilmek için çok faydalı bir araç. Terapi sürecinde bu kitabı sıklıkla öneririm.

 

Mutluluk Tuzağı

Terapi hedefleri ve doyumlu bir hayat için değerlerle temas ve davranışlarımızın kontrolünü yeniden ele almak için yine danışanlarıma önerdiğim bir kitap. Özellikle değerlerle teması arttırarak daha hızlı ilerlemek için çok faydalı bir okuma.

 

Kaplanı Uyandırmak

Ruhsal travmanın bedendeki izlerini, yine bedeni kullanarak yenmenin yollarını anlatan bu kitap, terapi, sürince zaman zaman kullandığım ve terapotik etkileri olduğuna inandığım kıymetli bir okuma

 

Hayatı Yeniden Keşfedin

Bu kitap hayatta sıklıkla tekrar eden ilişki örüntünleri bulunan ve bunları farkederek çıkış yolları için terapiye gelen danışanlarımda, şema terapi tekniklerini kullanırken kullandığım kıymetli bir okuma